Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...

Sİtemize Hoşgeldiniz...Forum hakkında Şikayetlerinizi Forum hakkında Kategorisine YAzabilirsiniz...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Apolet Crew
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 9:07 pm tarafından Admin

» WİNAMP'daki Gizli ÖZelliK
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:44 pm tarafından gangstastyle

» Bilgisayarım Yavaşladı Diyenler Bu Dosya Tam Sizlik!!!
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:41 pm tarafından gangstastyle

» KNİGHT ONLİNEDE ÜCRETSİZPREMIUM İSTEYEN İCERİ
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 10:29 am tarafından gebzelim

» hangi model araç trafikten ne zaman çekiliyor?
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 10:38 pm tarafından gangstastyle

» Cepte Adsl Keyfi
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 8:34 pm tarafından gangstastyle

» Esmâ-ül Hüsnâ ALLAHIN 99 İsmi
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:14 pm tarafından gangstastyle

» Dünya Nüfusunun İnaçlara Göre Dağılımları
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:12 pm tarafından gangstastyle

» ORUÇ '
En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:10 pm tarafından gangstastyle

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 23 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: tyen3

Kullanıcılarımız toplam 413 mesaj attılar bunda 351 konu
FOrumKafilesi DUyuru

DUYURU :
Sevgili site dostlarımız Forum sayfamız Sizlere her alanda hizmet verecek güncel konu ve programlarla hizmetinizdedir..
DUYURU :
Kıymetli dostlarımız Forum kafilesi forumlarından yararlanmak için üye olunuz

DUYURU :
Daha güzelini hep beraber yapmak ve başarmak için.
Forumkafilesi.İletişim ADresi (clawceza@hotmail.com)

En iyi Browser ( Tarayıcı )

YazarMesaj
hyper
Admin
hyper

Forum Puanı : 6861

En iyi Browser ( Tarayıcı ) Empty
MesajKonu: En iyi Browser ( Tarayıcı )   En iyi Browser ( Tarayıcı ) Icon_minitimePerş. Nis. 02, 2009 5:12 pm

Arkadaşlar bir kaç konu altında en iyi Browser i tartıştık.

Ama bir çoğumuz orjinal xp gerektirdiğinden Internet Explorer 7 yi kullanamadı. ve test edemedi.

Ben merak ettim ve diğer marka tarayıcılarında son versionlarını indirdim ve kendi makinemde test ettim.

bu akşam birşey dikkatimi çekti bir sitedeydim ve firefox tam 92mb ram e ulaştı yuuh! dedim kendi kendime.
normalde de 30mb ram in altına inmiyor firefox
işin ilginci eleştrilen Internet Explorer 7 ise en düşüklerden

Test Sonuçları:

browser kısa isimleri

firefox.exe = Firefox 2
netscape.exe = Netscape 8.0.4
opera.exe = Opera 9.02
iexplorer.exe = Internet Explorer 7
msn6.exe = Msn Explorer 6

Not: explorer.exe ile iexplorer.exe yi karıştırmıyalım. IE 7 iexplorer.exe dir.

Burda Her tarayıcıdan bir pencere açık ve hepside ForumTurkiye nin ana sayfasında.

Ve ardından işte buda Her tarayıcı ile aynı sayfa 4 ayrı pencerede açılmış hallerindeki ram kullanımı.

Şimdi diyiceksinizki nasıl olurda 4 pencere açıkken kimisi daha düşük çıkar?
Valla firefox öyle uçuyorki ram kullanımında bu kısa süreli test aynı sitede biraz dolanınca firefox resmen ram üstüne ram topluyor.
Internet Explorer 6 kullanıcıları da 7 arasındaki farkın 2 mb ram kadar tahminen olduğunu bilsin.

test te çoğunuzun karşılaşmadığı bir tarayıcı var.
Msn Explorer oda epey bir düşük ram tüketiyor.
Diğer Browserler e oranla çok güzel bir özelliği var. passport hesabı olmuyanlar kullanamaz. @hotmail.com ya da @msn.com hesabınız olcak. sık kullanılan siteler i passport hesabınızda tutuyor yani bir yere misafirliğe gitseniz ve ya cafe lerde bunun sayesinde sık kullanılanlar listeniz her yerde.

Peki ya sen? derseniz ben firefox kullanıcısıydım son 1 aydır ama bu gün ram konusunda ve isteklerime geç yanıt vermesi konusunda Internet Explorer 7 ye yönlendirdi.

Test sırasındaki ekranı full görebilirsiniz bu kadar pencerede pc hiç kasılmadı

En iyi Browser ( Tarayıcı )
1 sayfadaki 1 sayfası