Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...

Sİtemize Hoşgeldiniz...Forum hakkında Şikayetlerinizi Forum hakkında Kategorisine YAzabilirsiniz...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Apolet Crew
Partition Magic Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 9:07 pm tarafından Admin

» WİNAMP'daki Gizli ÖZelliK
Partition Magic Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:44 pm tarafından gangstastyle

» Bilgisayarım Yavaşladı Diyenler Bu Dosya Tam Sizlik!!!
Partition Magic Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:41 pm tarafından gangstastyle

» KNİGHT ONLİNEDE ÜCRETSİZPREMIUM İSTEYEN İCERİ
Partition Magic Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 10:29 am tarafından gebzelim

» hangi model araç trafikten ne zaman çekiliyor?
Partition Magic Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 10:38 pm tarafından gangstastyle

» Cepte Adsl Keyfi
Partition Magic Icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 8:34 pm tarafından gangstastyle

» Esmâ-ül Hüsnâ ALLAHIN 99 İsmi
Partition Magic Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:14 pm tarafından gangstastyle

» Dünya Nüfusunun İnaçlara Göre Dağılımları
Partition Magic Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:12 pm tarafından gangstastyle

» ORUÇ '
Partition Magic Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:10 pm tarafından gangstastyle

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 23 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: tyen3

Kullanıcılarımız toplam 413 mesaj attılar bunda 351 konu
FOrumKafilesi DUyuru

DUYURU :
Sevgili site dostlarımız Forum sayfamız Sizlere her alanda hizmet verecek güncel konu ve programlarla hizmetinizdedir..
DUYURU :
Kıymetli dostlarımız Forum kafilesi forumlarından yararlanmak için üye olunuz

DUYURU :
Daha güzelini hep beraber yapmak ve başarmak için.
Forumkafilesi.İletişim ADresi (clawceza@hotmail.com)

Partition Magic

YazarMesaj
hyper
Admin
hyper

Forum Puanı : 6861

Partition Magic Empty
MesajKonu: Partition Magic   Partition Magic Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 1:28 am

Windows server 2003 hariç
bütün windows işletim sistemlerinde, os/2 ve linüx işletim sistemleri
için harddisk üzerinde bölme, bölüm boyutu değiştirme bölüm silme ve
formatlama işlemlerinizi çok kısa sürede halletmenizi sağlıyor.
Özellikle büyük boyutlu harddisklerde fdisk ve format işlemleri çok
uzun zaman almakta, bu program sayesinde 1-2 dakika içerisinde bitiyor.
Ayrıca bölümleri gizleme seçeneği de mevcut.

Down = http://rapidshare.com/files/11945821/partition_magic_8.0_tr-full.zip.html

Alternatif Link: http://www.upload.gen.tr/d.php/s1/3qsnfewy/partition_magic_8.0_tr-full.zip

rar pass: www.wardom.org

Geniş Anlatım Resimli

Sabit diskinde ikinci ( ya da üçüncü ) bir işletim sistemine yer açmak isteyen, ama mevcut sistemini de riske atmak istemeyen kullanıcılara disk bölümlemenin kolay, zahmetsiz ve en önemlisi de formatsız yöntemi... Disk bölümleme uygulamasında kullanabileceğimiz iki ünlü yazılım mevcut; ilki Acronis firmasının Disk Director yazılımı. İkincisi ise Powerquest firmasının Partition Magic adlı ürünü. Bu iki yazılım da kullanım bakımından birbirine oldukça yakınlar. Hatta arayüzlerinin de aşağı yukarı birbirine benzediğini söyleyebilirim. Bu nedenle dilediğiniz birini kullanabilirsiniz. Ancak iki yazılımın deneme sürümlerini karşılaştıracak olursak, Acronis’in Disk Director yazılımının çok işlevsel olmadığını görüyoruz. Çünkü kısıtlanmış olan deneme sürümünde dilediğiniz gibi boyutlandırma yapamı yorsunuz. O nedenle deneme sürümü kullanacak olanlara Partition Magic yazılımını tavsiye ediyorum.

Partition Magic 9abpartitionmagic1in4

Partition Magic ile disk bölümleme yapmak oldukça basit. Öncelikle yazılımı çalıştırıp, sabit disk bölümümüzün bilgilerini listeliyoruz. Bu işlemin ardından Partition Magic bize bir pencere açarak diskimizin boyutunu ve üzerindeki verilerin kapladıkları alanları gösteriyor. Bu aşamada hiçbir işlem yapmadan yazılımdan çıkıyoruz. Bunu yapma nedenimiz işletim sistemimizin ve verilerimizin diskimizde ki dağılımını görebilmektir.

Partition Magic 759partitionmagic2pl2

Şimdi ise işletim sistemimizle birlikte gelen ve Başlat > Programlar > Donatılar > Sistem Araçları altında yer alan “Disk Birleştiricisi” ile diskiniz üzerindeki tüm verileri bir araya getirin (yani defrag yapın). Defrag yani disk birleştirme işlemi oldukça önemlidir. Bu sayede bölümlenmemiş sabit diskiniz üzerinde dağınık bir şekilde bulunan verilerinizi, diskinizin baş tarafına doğru çekip birleştirmiş oluyorsunuz. Bu işlemin en büyük yararı, yazılımlarınızın ve işletim sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlamaktır. Defrag işlemi disk boyutunuza ve sahip olduğunuz veri boyutunuza bağlı olarak biraz zaman alabilir. İşlem bittiği zaman artık bölümlemeye geçebilirsiniz.

Kaynak: Wardom http://www.wardom.org/showthread.php?t=139691
Partition Magic 47bpartitionmagic3lv2

Partition Magic’i tekrar çalıştırarak, bölümleme işlemine geçmeye hazırız artık. Tekrar disk bilgilerimizin yer aldığı pencereyi açıp son kontrollerimizi yaptıktan sonra, sistem boyutumuza göre, diskimizin sonundan başına doğru yer alan boş alanımızdan dilediğimiz sayıda bölüm oluşturabiliriz. Disk bölümleme işlemini kolaylaştırmak adına geliştiriciler yazılıma birçok kolaylık eklemişler. Bu kolaylıkların başında disk boyutlandırması nı gerçekleştirmek için kullanımımıza sunulmuş olan bölümleme penceresi geliyor. Bu pencereye dilediğiniz bir boyutu yazarak yeni disk bölümünüzü oluşturabilirsiniz. Bölümle işleminiz bittiği zaman da sisteminizi tekrar başlatmanız gerekiyor. Bu sayede yaptığınız değişiklikler disk tablosuna yazılarak sistemin bir dahaki başlangıcında kullanımınıza açılıyor. Bu işlem sırasında bir başlangıç disketi ya da CD’si oluşturmanız tavsiye olunur. Böylece herhangi bir terslik durumunda sisteminizi açıp onarım yapabilirsiniz.

Kaynak: Wardom http://www.wardom.org/showthread.php?t=139691
Partition Magic 2dfpartitionmagic4pc3

Partition Magic’in sunduğu tek kolaylık disk bölümlemesiyle sınırlı kalmıyor. Eğer dual boot düşüncesiyle bu işlere kalkıştıysanız yazılımın ikinci kolaylığıyla karşılaşıyorsunuz. Yazılım size bölümleme öncesi hangi formatta bir bölüm oluşturmak istediğinizi soruyor. Yani eğer diskinizdeki Windows’un yanına bir tane de Linux koymayı düşünüyorsanız çok şanslısınız. Partition Magic ile yeni bir bölüm oluşturup bu bölümü Linux dosya sistemiyle formatlayabilirsiniz. Üstelik asıl sisteminize bir zarar vermeden. Ve yine yazılımın sunduğu bir başka kolaylık ile sabit diskinizde kurulu olan işletim sistemlerinize bir “boot loader” yani açılış menüsü yerleştirebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız açılırken, sabit diskinizde bulunan tüm işletim sistemleri listelenecek ve size de bilgisayarınızı hangi işletim sistemiyle açmak istediğinize karar vermek düşecek.

Partition Magic
1 sayfadaki 1 sayfası